Videokonference na tabletu s externí obrazovkou ?

Propojení tabletu s externí obrazovkou ?

V jednom z předchozích článků jsme si představili videokonferenční aplikaci od Polycomu s označením Realpresence Mobile dostupnou mimo jiné pro tablety se systémem Android a iOS. Pokud vlastníte tablet jste na cestách a potřebujete se účastnit videohovorů, je toto mobilní řešení k nezaplacení. Co když ale pracujete doma nebo v kanceláři kde máte možnost využít větší zobrazovací prostředek jako televizi či monitor ? Jak je to s propojením tabletu na externí obrazovku ?

Rozdíl mezi tablety s operačním systémem  Android a iOS

V rámci naší firmy používáme tablety Samsung Galaxy Tab a Apple iPad. Možná se právě rozhodujete, který z těchto tabletů si pořídíte. Jako důležitý faktor může být právě možnost připojení externí obrazovky.

Oba tablety se daří pomocí přechodky (v našem případě na HDMI) připojit k externí obrazovce. Zásadní rozdíl však nastane pokud v tabletu spustíme aplikaci využívající integrovanou kameru – Polycom RealPresence Mobile, Skype atp.

Tablet s operačním systémem Android automaticky odpojí externí obrazovku a obraz přepne zpět na primární obrazovku tabletu. Naopak u tabletů s iOS systémem se nic podobného nestane a aplikace i přes aktivovanou integrovanou kameru  je nadále zobrazována na externí obrazovce.

Pro který tablet se rozhodnout ?

Pokud tedy plánujete časté využívání tabletu při videohovorech, určitě je v tuto chvíli rozumnou volbou iPad s iOS. Tablety s Android systémem jsou v tuto chvíli znevýhodněny nemožností videohovoru na externí obrazovce.

Kontakty?

Rychlé kontakty

w3w s.r.o., Jeremenkova 9, 140 00 Praha 4, Infolinka: 774 373 735 email:

Nahoru