RSS server v praxi

V rámci jednoho z našich projektů jsme před nedávném nasadili do praxe Polycom RSS 4000, který slouží k nahrávání a streamování videokonferenčních hovorů.

V pár větách se pokusím popsat funkce, které využíváme a které vám mohou být inspirací při rozvoji vaší videokonferenční sítě.

 

Využívané funkce RSS 4000

Nahrávání a streamování monologu jednotlivce

V případě, že chcete nahrávat či v reálném čase streamovat přednášku či prezentaci, je možná k tomu využít právě této funkce RSS 4000.

Jak to funguje v praxi? Z videokonferenčního terminálu si zavoláme na RSS server. RSS server nám hovor přijme a pomocí dálkového ovladače můžeme spustit a ovládat nahrávání.

Nahrávání videokonferenčního hovoru více uživatelů

Tato funkce je vhodné například při důležitém videokonferenčním hovoru, který chcete uložit, popřípadě v reálném čase streamovat těm, kteří se konference nemohou zúčastit přímo.

Nahrávání se nastavuje na úrovni administrátora při nastavení parametru videokonferenční místnosti. Účastníci jsou po vstupu do videokonferenční místnosti informování o nahrávání.

Jak je možné k nahraným videím přistupovat?

  • Live stream ve formátu asf na adrese ve tvaru mms://….
  • Archiv uložených videí přístupný přes videokonferenční terminál. Po spojení s RSS serverem.
  • Archiv uložených videí přístupný přes webové rozhraní RSS serveru.
  • Uložení videí z webové rozhraní RSS serveru (např. ve formátu WMV).

Pokud vás tento server zaujal a chtěli byste se na něj podívat blíže, kontaktujte nás a domluvte si nezávaznou schůzku. Administraci a názorné ukázky vám rádi předvedeme v rámci naší demo místnosti.

Kontakty?

Rychlé kontakty

w3w s.r.o., Jeremenkova 9, 140 00 Praha 4, Infolinka: 774 373 735 email:

Nahoru