Videocall.czPomocník

Časté dotazy

Je možné propojit videokonference různých výrobců?

Obvykle je to možné, ale záleží na konkrétních videokonferenčních modelech. Pokud je to možné, doporučujeme v rámci jedné videokonferenční sítě používat produkty od jednoho výrobce.

Jakou potřebuji rychlost datové linky, abych mohl/a kvalitně používat videokonference?

Pro určení rychlosti datové linky je nutné se nejdříve rozhodnout, jak kvalitní videokonferenční přenosy budu potřebovat / využívat. Např. u videokonferencí Polycom doporučujeme minimální rychlost 384 kb/s. Samozřejmě platí, že čím kvalitnější videokonferenční hovory potřebujeme, tím potřebujeme i kvalitnější videokonferenční linku.

Je také důležité, aby datová linka byla synchronní (stejná rychlost pro příjem dat i pro odesílání dat). V případě asynchronních linek (např. ADSL) se pro přenos použije pouze taková rychlost, kterou bude možné na lince použít v obou směrech. U ADSL linek je také důležité počítat s možnou agregací.

Existují nějaké speciální požadavky na zasedací místnost, kde plánujeme mít videokonferenci?

Pro běžné videokonferenční přenosy nejsou žádné speciální požadavky na vybavení místnosti. Pokud jsou v místnosti okna, je dobré mít při videokonferenci zatažené žaluzie nebo rolety a použít umělé světlo. Denní světlo může být po dobu videokonference proměnlivé, což může zhoršovat kvalitu obrazu.

Tipy pro využívání videokonferencí?

  • Pokud je to možné, doporučujeme před videokonferenčním přenosem vždy udělat testovací hovor pro vyzkoušení spojení.
  • Jestliže budete v průběhu videokonferenčního hovoru ukazovat např. prezentaci, je vhodné si vyzkoušet i sdílení prezentace.
  • V případě méně kvalitní konektivity počítejte s tím, že může trvat několik vteřin, než se sdílený (přenášený) obsah zobrazí v plné kvalitě.
  • Na videokonferenci není vhodné nosit pestrobarevné oblečení, případně oblečení s různými vzorky nebo proužky. Doporučujeme zvolit spíše oblečení, kde převažuje jedna nebo jen několik málo barev.
  • Při videokonferenci mluvte normálním hlasem, jako byste mluvili z “očí do očí”. Počítejte s tím, že zvuk má malé zpoždění.
  • Na začátku videokonference je vhodné se zeptat ostatních účastníků, zda vás v pořádku slyší.
  • Pokud by byl ve vaší videokonferenční místnosti hluk, doporučujeme při videokonferenci vypínat mikrofon, když nebudete hovořit.

Je možné k videokonferenci připojit dataprojektor?

U většiny videokonferencí by to neměl být problém. Samozřejmě ale doporučujeme propojení předem vyzkoušet.

Mohu sdílet obraz z mého počítače do videokonferenčního terminálu a ukázat tak prezentaci, obrázek nebo dokument?

V současné době by již tuto funkci měla umožňovat naprostá většina videokonferencí. Více o možnostech sdílení je popsáno v našem slovníčku.

Kontakty?

Rychlé kontakty

w3w s.r.o., Jeremenkova 9, 140 00 Praha 4, Infolinka: 774 373 735 email:

Nahoru