Polycom Touch Control – sdílení obsahu plochy

Jak na sdílení obsahu plochy pomocí Polycom Touch Controlu?

V rámci videokonferenčních hovorů je velmi často využívána možnost přenášení obrazu z vašeho PC / notebooku přímo do probíhajícího hovoru. Díky Polycom Touch Controlu však máme více možností jakým způsobem přenášet do videokonferenčního hovoru například powerpoint prezentaci, obrázek či pdf soubor.

Existují tři možnosti jak sdílet potřebné soubory ve videokonferenčním hovoru:

  1. Videosignál z vašeho PC / Notebooku máte připojený přímo do videokonferenčního terminálu. Přenášení obsahu plochy aktivujeme výběrem možnosti “Show content” a výběrem položky “Computer”. V tomto případě je přenášen videosignál z vašeho PC popř. notebooku v reálném čase. Tento režim není nijak omezen a je jen na vás co vzdálený účastník konference uvidí.

  2. USB rozhraní pro připojení USB flashdisku. Aktivujeme přes možnost “Show content” a výběrem položky “USB Drive”. V tomto režimu nedochází ke sdílení celé plochy, ale přímo zvolení konkrétních souborů, které navíc musí být podporovány.V tuto chvíli je podporováno zobrazení těchto souborů: ppt,pdf,jpg,png,gif. Je možné že s aktualizací obslužného softwaru Touch Controlu dojde také k rozšíření podporovaných formátů.

  3. USB rozhraní ve spodní části Polycom Touch Controlu. Dodáváným kabelem můžete připojit například svůj notebook. Po správném připojení dojde k namapovaní nového disku, který obsahuje aplikaci People Content IP. Aplikaci spusťte a samotné aktivování přenášení obsahu plochy aktivujeme stisknutím na tlačítko play v ovládacím panelu aplikace. Aplikace umožňuje také zvětšování okna tzv. zoom a následné posouvání přenášeného okna uchopením za zvýrazněné rohy. I v tomto případě dochazí ke sdílení celého videosignálu, tedy obsahu plochy.

Slovo závěrem:

Velmi se nám libí možnost sdílení pomocí flashdisku bez nutného připojení PC či notebooku. Škoda jen, že takto je možné prohlížet omezený typ souborů. Velmi by se hodila možnost prohlížení např. XLS či DOC souborů. Předpokládáme, že znalost typů souborů se bude rozšiřovat formou aktualizací obslužného programu Polycom Touch Controlu.

Kontakty?

Rychlé kontakty

w3w s.r.o., Jeremenkova 9, 140 00 Praha 4, Infolinka: 774 373 735 email:

Nahoru