Polycom Practitioner Cart

V tomto článku jsme pro vás připravili recenzi specializováného mobilního řešení určeného nejen do lékařského prostředí – Polycom Practitioner Cart.

Úvodem

Jedná se o mobilní jednotku umožnující videokonferenční hovory s možností přesunu videokonferenčního terminálu. Typickým případem použití je lékařské prostředí, kdy toto mobilní zařízení můžeme převážet v rámci oddělení,budov. Tímto umožňuje obrazové spojení ve vysoké kvalitě s ošetřujícím lékařem popř. se specialistou z jiné kliniky. Dalším možným využitím se nabízí například školství pro zdokonalení a zjednodušení výuky.

Popis zařízení

Practitioner cart je navržen tak,  aby splňoval vysoké nároky na flexibilitu, ovladatelnost, ochranu terminálu, čistotu – vozík je práškově lakován čímž je dobře omyvatelný.

Tyto vlastnosti využijeme především v lékařském prostředí. Právě zde je v dnešním dynamickém prostředí zdravotní péče kladen důraz na co nejlepší péči o pacienta, bez ohledu na čas a vzdálenost. Kromě samotné videokonference toto řešení nabízí jedinečnou možnost pracovat také v pásmu stetoskopů – přístrojů pro vyšetření a poslech pacienta (např. poslech srdce,plic).  K dispozici je také tzv. video switch pro připojení až 4 externích periférií pro přenos obrazu.

Ve spodní zakryté části pojízdného vozíku se nacházejí záložní baterie, které umožňují napájení videokonferenčního terminálu spolu s LCD monitorem a např. Wifi routerem pro bezdrátové připojení.  Practitioner cart tedy můžeme napájet přímo z 220V sítě, nebo v  případě potřeby kabel odpojit a využít velké kapacity baterie pro mobilitu zařízení. Baterie umožňuje nepřetržitý videokonferenční hovor v délce trvání cca 2 a půl hodiny). V zakrytované spodní části je umístěn samotný HDX videokonferenční systém. Doporučujeme jeden z modelů řady HDX 7000, HDX 8000, popř. HDX 9000. Veškerá kabeláž je ukryta v této části vozíku a k horní poličce je vedena kabelovým tunelem. Zařízení je tak velice kompaktní a dobře převozitelné. Zadní rukojeť je polstrována. Horní police s LCD monitorem a potažmo externí kamerou je výškově nastavitelná. Kolečka vozíku mají mechanické nášlapné brzdy. K dispozici je také uzamykatelná zásuvka.

Hlavní výhody

  • mobilní zařízení, malé rozměry s uzavřeným bezpečným prostorem pro technologie
  • Vysoká bezpečnost přenosu dat – AES šifrování pro HIPAA, splnění předpisů pro fungování v lékařském prostředí ; napájecí systém UL 60601 taktéž vyhovující pro použití v lékařském prostředí
  • možnost bezdrátového připojení,  bezdrátové připojení antény
  • snadné připojení lékařských periferií, periférie připojené pomocí integrované spínací skříňky a připojení panelu – digitální stetoskopy a videoskopy
  • výškové nastavitelné
  • až 2 a 1/2 hod. trvající videokonferenční hovor při napájení z baterií
  • lehká hlíníková a ocelová konstrukce
  • provozní teplota od 10 do 32 °C , vlhkost – provozní : 10% to 80% nekondenzovaná

Představení od firmy Polycom

http://youtu.be/CnQqGTPnYBM

Kontakty?

Rychlé kontakty

w3w s.r.o., Jeremenkova 9, 140 00 Praha 4, Infolinka: 774 373 735 email:

Nahoru